wz

Zpět

 

Tělovýchovná jednota Sokol Šťáhlavice

 

 

Organizovaná tělovýchova existuje ve Šťáhlavicích již 85 let. Odvíjí se v malé vesničce, která čítá kolem 400 obyvatel a ti byli vždy sportovně založení. Zpočátku šlo ponejvíce o sokolská cvičení, pak se před 65 ti léty přidala slavná házená. 

Každoročně, od roku 1945 pořádaný turnaj v házené, „Memoriál J. Švece a V. Nolče  je nejstarším v ČR.

V roce 1983 zahájil svou tradici  také triatlon, oblíbený „Malý železný muž“, prakticky nejdéle pořádaný triatlon v Čechách.

Tělovýchovná jednota Sokol Šťáhlavice má zásluhou svých předků i současných členů dobré zázemí, disponuje sportovním areálem, který by ji mohly závidět i mnohem větší obce.

 

K dispozici jsou 2 házenkářská hřiště, tenisové hřiště s tréninkovou zdí, tribuna, šatny, sklady na sportovní zařízení a velmi pěkný historický objekt s kanceláří, zasedací místností a  klubovnou spojenou se síní tradic.

 

 Šťáhlavice leží 15 km na jih od Plzně  poblíž zámku Kozel, jsou  položeny do krásné přírody  s řekou, okolními lesy a vrchy, což dává  ideální podmínky pro rekreační sportování.

 

V těsné blízkosti sportovního areálu je obecní pohostinství se společenským sálem, a tak se velmi vhodně dají spojit sportovní akce i se společenskou zábavou.

 

 Hlavním cílem  TJ Sokol Šťáhlavice  pro současnou dobu, je  udržet v dobrém technickém stavu všechna sportovní zařízení, účelně je využívat a  vytvářet podmínky pro co  nejmasovější sportování sokolů, všech občanů Šťáhlavic i příchozích a to jak ve sportovním areálu, tak  mimo něj.

   

Zpět